Archiwum strony

23.03.2015r. Wystawa w Katowicach CACIB 2015


„Serdeczne gratulację kol. Jerzemu i jego podopiecznym: Wena, Ores za kolejne sukcesy – tym razem w Katowicach na XX Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych. ORES, Węgorzewski Postrach – ZŁOTO. Wena, Węgorzewski Postrach – SREBRO, ORES, Węgorzewski Postrach – Katowice 2015 – CACIB, CWC, nominacja do tytułu najlepszy pies użytkowy wystawy. ORES, Węgorzewski Postrach – Katowice 2015 – nominacja do tytułu Najlepszy pies użytkowy wystawy”

 

22.03.2015r. PROTOKÓŁ PRZEGLĄD MIOTU E


„Szczeniaki w typie rasy. W doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej ……”

 

10.03.2015r. PIERWSZY SPACER MIOTU E


W kondycji i sprawnie witamy wiosnę podczas pierwszego wiosennego spaceru ….

22.02.2015r. MIOT E! ROŚNIEMY W OCZACH!


Szczeniaki już same podjadają. Rosną w „oczach”. W przyszłym tygodniu planuje pierwsze szczepienia i odrobaczanie.

Darz Bór
Dariusz Tokarz05.02.2015r. WYCIN JURKA I ASYSTA BERY.

D
zik kolegi Jurka odnaleziony przez Berę. Koledze Jurkowi gratulujemy niezłego wycina. 

 

Darz Bór

Dariusz Tokarz


26.01.2015r. Ajka z „kogutem”!

Pierwszy kontakt AJKI z bażantem. Wielkie dzięki dla kolegi Pawła za możliwość potrenowania i oczywiście spróbowania rosołku!

Darz Bór
Dariusz Tokarz

28.01.2015r. WITAMY SZCZENIAKI  MIOTU E!


M
iot E wita Mazurską Knieję! Aisha i szczeniaki ( 5 piesków i 5 suczek) czują się dobrze. Prosimy o potwierdzenie rezerwacji. W przypadku uwag, pytań proszę o kontakt telefoniczny: gsm: (+48) 785 193 832

Darz Bór
Dariusz Tokarz

Wizyta u weterynarza potwierdziła ciąże AISHY. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. W związku z powyższym prosimy o w miarę możliwości szybki kontakt – potwierdzenie rezerwacji szczeniąt. Zainteresowanie jest duże a ilość szczeniąt ograniczona, w związku z powyższym rezerwacja szczeniąt tylko po osobistym potwierdzeniu.

Darz Bór
Dariusz Tokarz 

17-18.01.2015r. BRODNICA – I Karnawałowa Wystawa Psów Rasowych

Gabi Węgorzewski Postrach z kolejnym medalem. Gratulacje Gabi i jej menerowi kol. Radkowi…
Ocena doskonała, lokata I, w konkurencji 1, medal złoty, CWC/CAC

Darz Bór
Dariusz Tokarz

karta oceny

13.12.2014R. POLOWANIE DEWIZOWE W KŁ „SŁONKA”.

Węgorzewski Postrach (BERA, EKS) oraz podopieczni Maćka (PAKO) i Jarka (WIGO, SZELMA) ciężko pracowały na pokot. Nie było to łatwe, momentami dramatyczne sytuację z jakich psy wychodziły obronną łapa pokazywały ich profesjonalizm. Na pokocie 21 dzików. Polowało 13 myśliwych.
Darz Bór i serdeczne pozdrowienia dla wszystkich uczestników łowów.

07.12.2014R. POLOWANIE KUTY.
Kolega Jurek, ORESEM WĘGORZEWSKI POSTRACH – Pies stał się już prawdziwym dzikarzem.
Bór

ZBIORÓWKA W KŁ „CYRANKA”.

Eks Węgorzewski Postrach i Waiper z Łabędziej – syn naszej Bery dzielnie pomagały w udanych łowach w KŁ CYRANKA. Na wspólnym zdjęciu kol. Jurek i kol. Krzysztof.

Pozdrawiam, Darz Bór
06.12.201R. POLOWANIE KŁ „CYRANKA”. WYSKOK.
Kolega Przemek – król polowania – byk na rozkładzie. Na zdjęciu z pomocnikiem – EKS WĘGORZEWSKI POSTRACH

Pozdrawiam, Darz Bór

02.12.2014R. HUCZKOWE DZIKI OGI!
Dwie huczkowe watachy i dwa pozyskane dziki jednego wieczoru. Super polowania na kukurydziskach.
Ogi robi się niezłą dzikara. Jej pasja z każdym polowaniem to potwierdza.

Darz Bór
Jacek Lubiak

Półmetek polowań zbiorowych sezonu 2014/15 …..
Darz Bór Koło Łowieckie Daniel!
201411.28 Nasze pieski BERA, EKS i ORES dzielnie pomagały podczas łowów w zaprzyjaźnionym kole łowieckim DANIEL. Do domu wróciliśmy z tarczą bo kolega Andrzej został Królem polowania – byk na rozkładzie, kolega Stefan Vice Król – dwa dziki na rozkładzie. Wielkie dzięki za zaproszenie na kolejne łowy. Miło również było poznać nowych kolegów po strzelbie.
DARZ BÓR.

2014.11.19 Królewskie Łowy w KŁ „Mazury”, królewskie ponieważ wspólnie z kol. Arkiem Trykiem (V-ce Królem) byliśmy królami tego polowania. Prowadzący kol. Edek. Dziękując za wspólne łowy DARZ BÓR!

……..Pokot w KŁ „Mazury”. 2014.11.24r. …………..Pokot w KŁ „Cyranka”. 2014.11.09r.

GRETA Węgorzewski Postrach (FCI) MCHP!

Serdeczne gratulację i słowa uznania dla kol. Janusza Kroka i jego podopiecznej GRETY WP ( FCI) za usyskanie tytułu Młodziezowego Championa Polski.
Darz Bór!
Witam Serdecznie!

MIOT E.
W grudniu planuję kolejne skojarzenie MŁCHPL ,PP pierwszego stopnia KT-trzeciego stopnia Aishy z Javoroveho Vrchu -Beskyd 5 x ocena doskonała,2 x cwc,3x zwycięzca młodzieży CACIB ,6 x medal złoty. –
Z Oresem Węgorzewski Postrach, KT- pierwszego stopnia, KD-trzeciego i pierwszego stopnia 5x ocena doskonała ,cwc, 2x medal złoty ,2x medal srebrny,1x medal brązowy , 2x najlepszy dorosły pies ,1x zwycięzca rasy, 1x najlepszy użytkowy w rasie.
Obojga przyszłych rodziców charakteryzuje wielka pasja łowiecka i super psychika. Psy bardzo intensywnie polujące. Szczeniaków spodziewam się w lutym. Wszystkich zainteresowanych proszę o śledzenie strony i kontakt telefoniczny.
Temperament i pasje rodziców szczeniaków obliguje mnie do przestrzegania zasad hodowli iż szczeniaki powinny trafić do aktywnych myśliwych, wspólnie realizując swoje pasję.

DB
Darek Tokarz
16.11.2014R. OGI -14 MIESIĘCY PÓŹNIEJ!

Koniec roku to początek polowań zborowych ale i czas na podsumowanie naszych osiągnięć. Niżej chwalimy się sukcesami OGI Węgorzewski Postrach – a mamy czym! Gratulacje dla OGI i jej menera kol. Jacka Lubiak za zaangażowanie i przygotowanie.
karta oceny.. karta oceny.. karta oceny.. karta oceny.. karta oceny.. karta oceny.. karta oceny..

Zdjęcia przy kominku zrobione są z 14 miesięcznym odstępem – tak urosła! Suka spisuje się super z ogromną pasją łowiecką

15.11.2014R. RON I ZARA!

Ron w akcji na martwym dziku – super oszczekuje (to jego trzeci dzik), potem Zara – pierwszy kontakt z dzikiem.
Pozdrawiam
Robert Dumka
11.11.2014R. POZDROWIENIA OD FRODA

Pozdrowienia od Frodo (GROM). Pies sprawuje sie wzorowo jest bardzo dobrym aporterem. Przesyłam nowe fotki z wyprawy na kaczki.

Pozdrawiam Wierczek Tomasz
26.10.2014 – Kolejne Łowy, obwód nr 10, łowisko Klimki – Perły KŁ Mazury.

Kolejne łowy – Ores Wegorzewski Postrach po sukcesach w konkursie dzikarzy i tropowców potwierdził swoje umiejętności na polowaniu zbiorowym w Klimkach. Dzięki niemu (między innymi) na pokocie dziewięć dzików i dwa lisy.
25.10.2014r. POLOWANIE HUBERTOWSKI WKŁ ŻBIK.
Po raz kolejny psy z naszej hodowli (Bera, Wojan, Aisha) wpisały się w karty historii WKŁŻbik.
„25 października, godzina 7.30, zimny poranek. Przy gruncie -4, stąpając z nogi na nogę czekamy na uroczystość. Obchody dnia Św. Huberta tradycyjnie już rozpoczęliśmy Mszą Świętą na Strasznym Dworze
. … Na rozkładzie: Jeleń byk, łania, 4 dziki. Królem polowania został kol. Artur Ozimek, który pozyskał byka, wicekrólem kol. Adam Domalewski – pozyskał łanie. Wyjątkowe gratulacje należą się też drugiemu wicekrólowi polowania – kol. Leszkowi Grzelakowi. Udało mu się po raz pierwszy od 23 lat położyć swojego pierwszego dzika na polowaniu zbiorowym. Św. Hubert obdarzył także kolegów Darka Tokarza, Piotra Sanczenkę i Pawła Jabłońskiego – dając im po dziku….”

14.X.2014. kol. Łukasz i jego dzik!

Celny strzał i dzik pada w ogniu. Kol. Łukasz daje jeszcze chwile na „spisanie testamentu” i podchodzi… jakie było jego zdziwienie gdy zobaczył dzika uchodzącego w las… . Za niespełna pół godziny psy pracowały już na farbie… . Dzik odnaleziony 100 metrów dalej w zaroślach. Kol. Łukaszowi gratulujemy polowania!
19.10.2014r. MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH. POZNAŃ. GABI Z KOLEJNYM „ZŁOTEM”.
Ocena doskonała, medal złoty, lokata 1, w konkurencji 1. Nic dodać, nic ująć tylko gratulować suce oraz jej menerowi. Powodzenia w łowisku i na kolejnych wystawach!
Darz Bór.

Karta …

19.X.2014. POLOWANIE ZBIOROWE KŁ MAZURY- POCHWAŁKI.

Kolejne udane łowy z wychowankami Węgorzewski Postrach. Ores, Ajka pomogły kol. Adamowi w królewskim pokocie ( trzy dziki).

22.10.2014r. SZKOLIMY SIĘ!

Pozdrowienia z pola!
Ores, Wena, Aika i Bera na szkoleniu odłożenia.

Pozdrawiam Dariusz Tokarz
21.10.14r. ŁANIA SFARBOWANA, POTRZEBNE PSY!
Czwartek 16.10.2014r., godzina 18.00 – dostaje sms od kolegi Andrzeja – co robisz ? Już wiem że będą potrzebne psy. Po krótkiej wymianie zdań jedziemy. Łania postrzelona, mocno farbuje. Na zestrzale puszczam suki….. i się zaczęło. Farba jest ale łania robi okręgi, kluczymy w te i z powrotem, wreszcie trafiamy na ścieżkę którą jeszcze nie szliśmy. Ajka stanowi łanię ale po chwili skowyt i wraca , do akcji wkracza Bera doświadczenie ma większe ale latka już nie te, też jest w opałach ale szczęśliwie udaje się nam łanie dojść. Jak się później okazało strzelona na przedni badyl. Pomaga nam jeszcze dwóch kolegów z Koła Łowieckiego „Cyranka” i o 24.00 jesteśmy z powrotem. Zadowoleni z pomocy, trochę zmęczeni kładziemy się spać.

Darz Bór Dariusz Tokarz.

19.10.14r. POZDROWIENIA OD BESSI I JEJ MENERA!

Darz Bór Dariusz Tokarz.

20.10.2014r. Kolejny odnaleziony postrzałek.

Tym razem koźle postrzelone w cewkę uszło w gęste zarośla. Dla myśliwego z zaprzyjaźnionego KŁ „Cyranka” spory kłopot, dla poprawnie ułożonych wachtli parę minut pracy.

Darz Bór Dariusz Tokarz
11.10.2014r. Regionalny Konkurs Dzikarzy – Wejsuny.
ORES I WENA z dyplomami I st. tropowców. ORES dodatkowo dyplom pierwszego stopnia dzikarzy z drugą lokatą (brało udział dziewięć psów). Miałem zaszczyt osobiście prowadzić tą konkurencję. Obserwując pracę psów z mojej hodowli jestem dumny z wysokich lokat wychowanków oraz pracy jaką wkładają ich obecni menerzy.

Darz Bór Dariusz Tokarz.
Pozdrowienia od Zary i Rona

Dziękujemy kol. Darkowi Dumka za przesłane foto pozdrowienia i życzymy sukcesów w łowisku i na wystawach.
Pozdrowienia od Zorki i jej właścicieli: kol. Ani i kol. Karola.

Mam (miałam) już 5 miesięcy…..

Rogacz „Jurka”……
Rogacz po strzale uszedł w wysoką trawę – co nie sprawiło wachtelkom trudności w jego dojściu. Oczywiście ku uciesze kol. Jurka

Gala już nie może doczekać się kolejnych bażantów…..

Już w wieku 6,5 miesięcy Gala uczestniczyła w polowaniu na bażanty. Pierwsze polowanie i świetnie sobie radziła aż do końca łowów. Odnalazła 6 postrzałków bażanta! Jest niesamowita!
Pozdrowienia dla menera kol. Maćka i oczywiście Gali

15.09.2014r. Kolejny odnaleziony postrzałek!

Tym razem pomagaliśmy koledze z zaprzyjaźnionego Koła Łowieckiego „Daniel” Kętrzyn. Wspólnie z Berą, Aishą i posokowcem Bajronem kol. Pawła po 17 h od strzału doszliśmy postrzałka. Mina kol. myśliwego po odnalezieniu dzika mówi sama za siebie!
Psy jak przysłało na profesjonalistów i praktyków po raz kolejny pokazały klasę i pomogły zakończyć bezpiecznie polowanie!

Darz Bór
Dariusz Tokarz
13.09.2014r. Warszawa. Krajowa, Stołeczna Wystawa Psów Rasowych. ORES Doskonały!

Ores Węgorzewski postrach ocena doskonała medal złoty ,najlepszy dorosły pies ,zwycięzca rasy najlepszy użytkowy w rasie, CWC.
Serdeczne podziękowania kol. Alicji oraz kol. Jurkowi Litwinienko właścicielom WENY I ORESA za wysiłek jaki wkładają w szkolenie i wystawy swoich podopiecznych. A to podobno jeszcze nie koniec…. .
Kolejne sukcesy GABI, Ocena doskonała, Najlepsza Dorosła Suka, Lokata I, Medal Złoty, CWC/CAC. Gratulację Gabi oraz jej menerowi kol. Radkowi.
Darz Bór
Dariusz Tokarz
30-31.08.2014r. Białystok. VIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. ORES, WENA z medalami!
Gratulujemy!!
WENA – ocena doskonała, medal złoty.
ORES – ocena doskonała, medal srebrny.

Darz Bór
Dariusz Tokarz

23-24.09.2014r.Sopot. XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. ORES, WENA z kolejnymi medalami!

Wena Węgorzewski postrach ocena doskonała, medal złoty, CWC
Ores Węgorzewski Postrach ocena doskonała, medal brązowy

Darz Bór
Dariusz Tokarz
24.08.2014r. Sopot. V Krajowa Wystawa Psów VIII Grupy FCI

Wena Węgorzewski Postrach Ocena doskonała, medal srebrny
Ores Węgorzewski Postrach Ocena doskonała, medal srebrny
Darz Bór
Dariusz Tokarz
17.08.2014r. XLVII Toruńska Wystawa Psów Rasowych. WENA i ORES z kolejnym zotem.
Ores Węgorzewski Postrach ocena doskonała CWC, najlepszy dorosły pies ,zwycięzca rasy, medal złoty
Wena Węgorzewski Postrach ocena doskonała CWC najlepsza dorosła suka, zwycięzca płci przeciwnej medal złoty
Darz Bór
Dariusz Tokarz
07.08.2014r. Rogacz kol. Darka odnaleziony przez nasze „Wachtelki”….

Jak to na polowaniu bywa, pomimo celnego strzału sfarbowany rogacz uszedł… tym razem kol. Darkowi z KŁ „Cyranka” pomagaliśmy z sukcesem w polowaniu.

Darz Bór
Dariusz Tokarz
15.08.2014R. BISKUPIN. „PRÓBY PRACY PSÓW MYŚLIWSKICH MAŁYCH RAS” OGI LOKATA I.
15.08.2014r. Biskupin. „Próby pracy psów myśliwskich małych ras” Próby psów myśliwskich im. Stanisława Czebańskiego
Serdeczne gratulację kol. Jackowi Lubiak, kol. Piotrowi Kukier i oczywiście OGI. Lokata I, 120 punktów – kibicujemy w dalszych sukcesach i treningach .

DARZ BÓR.
Dariusz Tokarz

Sierpniowe „Kaczuchy” w WKŁ Daniel, Kętrzyn!
Gościnnie w WKŁ DANIEL z Kętrzyna, razem z kol. Krzyśkiem Abramowiczem i pomocnicą AISHĄ mieliśmy przyjemność uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanym, prowadzonym polowaniu. Po raz kolejny zobaczyliśmy ile radości, zadowolenia, satysfakcji daje polowanie z dobrze ułożonym psem. Dziękujemy za zaproszenie . Na pokocie ponad 40 kaczek z czego bardzo wiele wypłoszonych i zaaportowanych przez AISHĘ, która jednocześnie została wybrana jako najlepszy pies pracujący na polowaniu ( to już drugie oficjalne wyróżnienie w tym sezonie) . W trójkę wróciliśmy z tarczą bo kolega KRZYSZTOF został królem polowania ( na rozkładzie 5 kaczek). Wielkie dzięki Koledzy i do następnego roku – bo zaproszenie już mamy

DARZ BÓR.
Dariusz Tokarz

17.08.2014r, Toruń. XLVII Toruńska Wystawa Psów Rasowych . GABI – z medalem!
Serdeczne pozdrowienia dla Gabi i jej merera, kol. Radkowi Dąbrowskiemu. Gratulujemy oceny doskonałej, miejsca i medalu. Kibicujemy w dalszym rozwoju (wystawach, pracy i polowaniach! ).

Darz Bór
Dariusz Tokarz
17.08.2014r, Toruń. XLVII Toruńska Wystawa Psów Rasowych . GRETA – z medalem!
GRETA – zakończyła starania – Młodzieżowy Champion Polski!

Radość, gratulację i życzenia dalszych sukcesów w łowisku i na wystawach!
Kol. Patrycji, kol. Januszowi Krok serdeczne DARZ BÓR i podziękowania na wzorową pracę, opiekę z Gretą!

Toruń – Ocena doskonała, lokata I, zwycięzca młodzieży, medal złoty,

DARZ BÓR.
Dariusz Tokarz

17.08.2014R, TORUŃ. XLVII TORUŃSKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH . WENA – Z MEDALEM!

Kolejne gratulację kol. Jerzemu i Wenie!
Ocena doskonała, Najlepsza Dorosła Suka, Zwycięzca Płci Przeciwnej, Lokata I, Medal Złoty

DARZ BÓR.
Dariusz Tokarz

04.08.2014r. RUM (REWIR) W łowisku!

Pozdrowienia i gratulację dla Ruma, Węgorzewski Postrach i jego menera kol. Michała za dzielne łowy, szkolenie i prace jaką wspólnie wykonują w łowisku. Półroczny Rum z naszej hodowli ma już na koncie kilka sukcesów (między innymi oszczekane dwa martwe dziki). Sporo już potrafi ale jeszcze dużo pracy przed kolegą Michałem. Życzymy wytrwałości i czekamy na kolejne zdjęcia.

DARZ BÓR.
Dariusz Tokarz
16.07.2014r. ROZA NA SZKOLENIU!
Serdeczne pozdrowienia od Rozy i jej menera kol. Ireneusza Kubika.

Dziękuje za pamięć i kibicujemy w dalszej pracy i sukcesach!

Darz Bór
Dariusz Tokarz
06.07.2014r. 41 WARMIŃSKO-MAZURSKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH
Ajsha z Javoroveho Vrchu- Beskyd ocena doskonała medal złoty, w klasie użytkowej lokata 1/2
Wiki-Lufa Suką Hodowlaną!
Gratulujemy koledze Wojtkowi oraz jego podopiecznej Wiki-Lufy za osiągnięcia na wystawach, w łowisku a, co zostało uwieńczone certyfikatem Suki Hodowlanej.

Certyfikat (pobierz..)

Darz Bór!

Rajd Polski – Mikołajki 2014r!
Chwila relaksu, wraz z synem Marcinem oraz kolegą Jackiem (dziękujemy za udaną wycieczkę i emocję) polowaliśmy na światową czołówkę kierowców rajdowych podczas 71 Rajdu Polski w Mikołajkach.

Darz Bór dla zmotoryzowanych!
Roy!
Pozdrowienia od Roy-a i jego menera kol. Leszka Pastuszek. Dziękujemy za pozdrowienia i kibicujemy w dalszym rozwoju.

Darz Bór!

Pozdrowienia z Rynu!

Serdeczne pozdrowienia od kol. Tomasza Kalugi i jego podopiecznej Rity (miot R).
My również dołączamy się do pozdrowień i dziękując kol. Tomkowi za czas, pracę jaką poświęca wspólnie z Ritą (przyszłego tropowca i dzikarza) kibicujemy w dalszych sukcesach.
Darz Bór!

 

 


14.06.2014r. Gościnnie na Podlasiu!

Dziękuje za zaproszenie na udane łowy w podlaskie knieje kol. Robertowi i kol. Krzyśkowi.
Darz Bór Koledzy

 

07.06.2014r. Kolejny znaleziony postrzałek. 
Pomoc Bery i Aishy w polowaniu dewizowym u sąsiadów w KŁ „Cyranka”. Ku uciesze myśliwych z Hiszpanii i Cyranki suki doszły sfarbowanego kozła.
Darz Bór  06.06.2014r. Pozdrowienia od Rona i Zary.

Serdecznie dziękujemy i przesyłam wszystkim pozdrowienia od Rona, Zorki i ich menerów kol. Roberta Dumka z córką.
Darz Bór

  

02.06.2014r. Pozdrowienia od Zorki i jej menerów z Gołdapi! 
Serdecznie pozdrowienia od Ani, Karola i oczywiście ich podopiecznej Zorki , która jak widzymy ma się super!
Darz Bór

   

25.05.2014r. Regionalny Konkurs Pracy Tropowców, Konin
Serdeczne gratulacje kol. Radkowi , menerowi Gabi za dyplom I stopnia. Kibicujemy w dalszych sukcesach.
Darz Bór

   

10.05.2014r. Warmiński Konkurs Pracy Dzikarzy, Kaborno
Serdeczne gratulacje:
– Kol. 
Jerzemu Litwinienko, menerowi Oresa za kolejny dyplom i uznanie klasy wychowanka.
– Kol. 
Przemkowi Kaczmarczykowi, menerowi Eksa za kolejny dyplom I stopnia, uznanie klasy wychowanka.
Kibicujemy w dalszych sukcesach.
Darz Bór

   


3 maja 2014r. , Jaśkowo Regionalny Konkurs Tropowców 

EKS Węgorzewski Postrach, mener kol. Przemek Kaczmarczyk: Dyplom III stopnia,
Ajsha z Javoroveho vrchu, mener kol. Dariusz Tokarz: Dyplom III stopnia,

 

 26.04.2014r., Guzowy Młyn. Próby Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras

ORES, Węgorzewski Postrach. Dyplom I stopnia.
Powoli zaczynamy z Oresa robić przyszłego reproduktora. Z pełną dokumentacją szkoleniową, łowiecką oraz z jego pasją w niedługim czasie powinniśmy to osiągnąć .

WENA, Węgorzewski Postrach również z pucharem.AISHA wraca do swojej pasji… Aisha zakończyła już swój pierwszy okres macierzyński i wraca do treningów by jak przystało na Championa profesjonalnie zacząć nowy sezon łowiecki.

Z pozdrowieniem Darz Bór
Węgorzewski Postrach  

Miot R po „przeglądzie” gotowy na nowy dom!Szanowne Koleżanki, Koledzy!
Miot 
R jest już po „przeglądzie”. Wszystko jak można było się spodziewać jest w jak najlepszym porządku. Pod koniec tygodnia szczeniaki rozjada się do swoich nowych myśliwskich domów.

Zobacz metryki…..

Darz Bór
Dariusz Tokarz

Pierwsze spacery miotu R!

 

  

 

Darz Bór
Dariusz Tokarz 

Powoli kończymy kolejny udany sezon !

 


Zapraszamy do galerii.. 

Greta rozpoczęła starania na MŁCHPL! 

Miło nam poinformować iż Greta rozpoczęła starania na MŁCHPL. Życzymy powodzenia i kibicujemy.

Przypomnijmy:
08.02.2014r. Bydgoszcz. V Nocna Wystawa Psów Rasowych
– 
OCENA DOSKONAŁA, ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY, ZWYCIĘZCĄ PŁCI PRZECIWNEJ, LOKATA I, W KONKURENCJI 1, MEDAL ZŁOTY –  KARTA

* 24 – 26.01.2014r. Głogów. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – KARTA
– OCENA DOSKONAŁA, ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY, LOKATA I, W KONKURENCJI 1, MEDAL ZŁOTY 

Darz Bór
Dariusz Tokarz 

MIOT R !

Mamy już 10 dni !W dniu 06.02.2014 urodziło się 6 piesków i 4 suczki. Wszystkie szczeniaki są brązowe z białymi krawatami. Bardzo wyrównany miot. Mamy jeszcze kilka wolnych piesków. Zainteresowanych proszę o kontakt.

  


Darz Bór
Dariusz Tokarz 

06.02.2014r. Mazurska Knieja WITA MIOT R !!!! 

Z radością informuje, iż Aisha się oszczeniła. Suka oraz szczeniaki czują się dobrze. Niebawem więcej informacji oraz zdjęć.

DB
Dariusz Tokarz 

MIOT R, AISHA SZCZENNA ……


Wizyta u weterynarza potwierdziła ciąże AISHY. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. W związku z powyższym prosimy o w miarę możliwości szybki kontakt – potwierdzenie rezerwacji szczeniąt. Zainteresowanie jest duże a ilość szczeniąt ograniczona, w związku z powyższym rezerwacja szczeniąt tylko po osobistym potwierdzeniu.

Darz Bór
Dariusz Tokarz 

NOWY ROK NOWY SUKCES….

Polowanie Noworoczne w WKŁ „Żbik” zapoczątkowało nowe sukcesy w 2014r. Tym razem to Nasz podwójny sukces. Mój, jako prowadzącego te łowy (wspólnie z kol. Romkiem i kol. Piotrkiem) oraz naszych piesków, bez których polowanie pewnie udane by było, ale nie tak…. Psy grały jak oszalałe, myśliwi w skupieniu ( nie zawsze skoncentrowani) gotowali się do strzału.
Nie rozpisując się na pokocie 7 jeleni ( w tym 1 byk), 14 dzików, co możemy zapisać do swoich kronik, jako nowy sukces polowań zbiorowych „Żbika”
Dziękuje, więc raz jeszcze wszystkim za wspólne łowy a w szczególności moim kolegom, którzy zaszczycili te łowy wspólnie ze swoimi podopiecznymi, psami. Pięć poprawnie ułożonych psów, tylko 3 mioty i wynik każdy widzi…

Darz Bór w Nowym Roku 
Dariusz Tokarz 

KONIEC ROKU 2013R.

Koniec roku /choć bez śniegu/ to wzmożony okres polowań zbiorowych. Bera, Ajscha (obecnie odpoczywa w kojcu ze względu na swój stan) dzielnie, wspólnie z innymi pieskami pomagają w łowach.

 

 

 

ORES wyrośnie na niezłego dzikarza…..

Wszystko wskazuje na to że siedmiomiesięczny ORES wyrośnie na niezłego dzikarza. Na polowaniach zbiorowych pokazuje co potrafi wachtelhund zrobić w miocie.


  

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia … 

 ……….. 

Dziękujemy za życzenia od naszych przyjaciół, Hodowli Wachtelhundów z Mrągowa


Witam Serdecznie!

W nawiązaniu do rozmów telefonicznych, informuję wszystkich zainteresowanych, iż w środę, 11.12.2013r. byliśmy z MŁCHPL PP I st. AISHĄ Z JAVOROVEHO VRCHU- BESKYD na miejmy nadzieję udanej randce z CHPL.MŁCHPL BAD Z KUBLOVSKE VSI. Za ok. 30 dni, po badaniu USG podam więcej szczegółów.

DB
Darek Tokarz


Eks „Węgorzewski Postarch” (FCI) MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI. Informuje, iż, EKS WĘGORZEWSKI POSTRACH uzyskał tytuł MŁCHPL.
Koledze Przemkowi gratuluję i dziękuję za trud i zaangażowanie, jaki włożył wspólnie z Eksem podczas wystaw, zważywszy na fakt, że Eks miał być „kompanem” tylko do polowań.

Darz Bór
Darek Tokarz 

Eks w swoim żywiole!

Po bardzo udanym sezonie na pióro, Eks odnosi sukcesy na grubej zwierzynie. Na polowaniach zbiorowych swoim grubym głosem i sprytem potrafił zmusić do wyjścia z miotu nawet „profesorów”. Na zdjęciu przy ponad 100 kilowym odyńcu. Oręż na medal, jaki? Zobaczymy po wycenie. Koledze Przemkowi gratulujemy strzału oraz pomocnika, towarzysza łowów- wachtelhund-a.

  

 

Darz Bór

Dariusz Tokarz


Ajsha na kolejnej zbiorówce.

Goszcząc na polowaniu KŁ „Mazury” – Perły, Klimki 11.11.2013r., kolejne sukcesy Ajshy. Pięknie głosząc uchodzącą zwierzynę z miotu miała swój wkład w pokot i przebieg polowania.


 

Darz Bór
Dariusz Tokarz

MIOT „R”. Pierwszy miot MŁCHPL AISHAY Z JAVOREVEHO VRCHU.

 

W nawiązaniu do moich wcześniejszych deklaracji związanych z rozwojem hodowli „Węgorzewski Postrach” informuje, iż w grudniu planuje skojarzenie Aishy z Badem z Kublovske Vsi. Sprawdzony reproduktor (użytkowo i bardzo dobra psychika) skojarzony z Ajshą (super temperament, świeża pula genów- import z Czech) gwarantuje nam kolejny zdrowy, wartościowy miot przyszłych Championów, towarzyszy łowów.
Osoby kontaktujące się już ze mną w w/w sprawie, oraz wszystkich zainteresowanych rezerwacją szczeniąt zapraszam serdecznie do śledzenia informacji umieszczanych na stronie. Informuje również, że wszelkie rezerwację możliwe są po nowym roku.

W przypadku pojawienia się uwag, pytań proszę o kontakt telefoniczny.

 


Darz Bór
Darek Tokarz 

XXVII Jesienna Wystawa Psów Rasowych 06.10.2013r. Nowy Dwór Mazowiecki. 

Kolejne złoto Aishy. Ocena doskonała, lokata I, przyznany tytuł: CWC, ZW, zwycięzca rasy 

  


Pierwsza gąska…

Pierwsza gąska podniesiona przez Aishe i druga moja :-). Serdeczne podziękowania za zaproszenie na polowanie dla kolegów: Norberta , Piotrka i Jarka.

 

  

Darz Bór

Kolejny podniesiony zwierz..

Dzik kolegi Przemka KŁ „Cyranka”. Po strzale pada i uchodzi w trzcinowiska. Po paru chwilach super oszczekany przez Berę w asyście Aishy ,Eksa i Maksa. Wycin 84 kg. Koledze Przemkowi gratulujemy niezłego czarnucha.Darz Bór 

AISHA Młozieżowym Chempionem Polski !

Miło nam poinformoać o otrzymaniu przez Aishę tytułu Młodzieżowego Championa Polski.
Nasi wychowankowie w pełnej okazałości – foto pozdrowienia.

Kolejne pozdrowienia ze swoich nowych domów od wychowanków WP. Dziękujemy za zdjęcia i życzymy dużo sukcesów.

Darz Bór przesyłają (od lewej góra): EKS, GABI (x2), OGI, OLZA (x2), GALA i AJSHA……
EKS – I miejsce w Pomorskich Próbach Małych Ras. EKS Reproduktorem.
Miło nam poinformować iż Eks pod wodzą swojego menera kol. Przemka zajął pierwsze miejsce na Próbach Polowych Małych Ras w Borowym Lesie zdobywając 116/120 punktów. Koledze Przemkowi gratuluję i dziękuję za pracę włożoną w przyszłego reproduktora którym Eks oficjalnie zostanie w listopadzie
Jak co roku nasze pieski dzielnie „polują” na rogacze”.
Kolejny postrzałek w tym sezonie…

Kol. Jurek Zinkiewicz w asyście WP./Bera, Ajka/
VII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Białystok 24-25.08.2013r.

Psy z hodowli „Węgorzewski Postrach” zdominowały wystawę zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach:
* EKS WĘGORZEWSKI POSTRACH KLASA MŁODZIEŻY OCENA DOSKONAŁA MEDAL ZŁOTY, ZWYCIĘZCA RASY
* WENA WĘGORZEWSKI POSTRACH OCENA DOSKONAŁA MEDAL SREBRNY
* Whiski WĘGORZEWSKI POSTRACH OCENA DOSKONAŁA MEDAL ZŁOTY
* Ajsha z Javoroveho vrchu-Beskyd OCENA DOSKONAŁA MEDAL ZŁOTY NAJLEPSZA, SUKA CWC,CACIB

Aisha doskonała, Lokata I, Medal złoty, Zwycięzca, CWC/CAC, CACIB.

EKS kol. Przemka Kaczmarczyka: doskonała, Lokata I, Medal złoty, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy junior.
IV Krajowa Wystawa Psów VIII Grupy FCI. Gdańsk 11.08.2013r
Aisha doskonała, Lokata I, Medal złoty, Zwycięzca Młodzieży
Międzynarodowa 53 Bałtycka Wystawa Psów rasowych. Sopot 10-11.08.2013r.
Aisha doskonała, Lokata I, Medal złoty, Najlepszy junior, Zwycięzca Młodzieży.
Bardzo mi miło i jestem wdzięczny za przesyłane informację, zdjęcia naszych wychowanków z ich nowych domów, łowisk. Cieszy mnie jako myśliwego, hodowcę każdy sukces oraz prawidłowy rozwój „naszych” piesków.
Jeszcze raz dziękuje wszystkim menerom, nowym właścicielom za przesyłane zdjęcia, informację i bedę wdzięczny za systematyczność .

V Inauguracyjne Polowanie Zbiorowe na Kaczki Węgorzewskich Kół Łowieckich

W V Inauguracyjnym Polowaniu Zbiorowym na Kaczki Węgorzewskich Kół Łowieckich uczestniczyło kilkudziesięciu myśliwych polujących na codzień w Węgorzewskich Kołach, nie zabrakło również naszych Przyjaciół i Kolegów z innych regionów Polski. Tym razem odwiedzili nas nie tylko Koleżanki i Koledzy z ościennych kół, ale też mysliwi z Wielkopolski, Lubelszczyzny, ze Śląska. Nie zabrakło osób reprezentujących myśliwych znad Bałtyku i olsztyński okręg PZŁ. To pocieszające, że nasza integracja sciąga tak wiele osób!!!
tekst. kol. Norbert Bejnarowicz

Oczywiście nie zabrakło tam równiez naszych piesków. Cieszy mnie udział i wyróznienia dotyczące pracy wychowanków WP.

Zagroda w Wejsunach 12.07.2013r.

W dniu 12.07.2013r. odwiedziliśmy zagrodę dziczą w Wejsunach. Dziki bardzo pewne siebie dla młodych piesków był nie lada problem. Na odsiecz został wpuszczony stary wyjadacz MAKS skończyło się małą awanturą-dwa pieski poturbowane. Ogólnie szybko nauczyły się że lepiej działać razem .Jeszcze jedna lekcja przed sezonem i będzie można zabierać w miot wszystkim uczestnikom. Dziękuję bardzo menerom za udział, poświecony czas na naukę swoich podopiecznych.
Do następnego spotkania.

DARZ Bór
Darek Tokarz
40 Warmińsko-Mazurska Wystawa Psów Rasowych Olsztyn-07.07.2013r.

„Węgorzewski Postrach” po kolejnej wystawie z medalami.

* WOJAN ocena doskonała medal złoty CWC ,(jeszcze jedna ocena doskonała i zostanie reproduktorem) ,
* WHISKY ocena doskonała medal brązowy. Zakończyła starania na sukę hodowlaną .
* AISHA ocena doskonała, medal złoty. Zwycięzca młodzieży

OLZA, GRETA, GRYF juz w nowym domu….
OLZA, kol. D. Malínek, Czechy……..GRETA, kol. Krok, Toruń …………… Gryf, kol. Kalinowski, Bisztynek

„KAMIEŃ WĘGIELNY” WMUROWANY, A „KIELNIA” ZJEDZONA.”

… Szary „Fiat Scudo”, połykał kolejne kilometry rosyjskiej szosy, oddalając się od
przejścia granicznego, z Polski do Obwodu Kaliningradzkiego. Wewnątrz pojazdu
panowała wesoła i swobodna atmosfera, ale dawało się wyczuć, krążące w
głowach podróżujących, pytanie – do kogo jedziemy i jak nas przyjmą? kierowca,
też pewnie był ciekaw, po co wiezie taką grupę myśliwych do Rosji? Tylko ja
znałem , z grubsza plan wizyty i byłem spokojny o klimat, mającego nastąpić
spotkania. Bałem się tylko, czy poradzę sobie, jako samodzielny przewodnik, takiej grupy.
Mijając wioski i osady, wpisane w odmienny niż u nas, rosyjski krajobraz,
zmniejszaliśmy dystans naszej podróży, a przejeżdżając przez Gusiew i podziwiając
wspaniały pomnik łosia – łopatacza, z 1910 roku, wiedzieliśmy, że zmierzamy w
dobrym kierunku i przywita nas tablica z napisem CZERNIACHOWSK…
…….A wszystko zaczęło się od tego, że od kilku lat, na Festiwal Kultury Łowieckiej w
Węgorzewie, zapraszamy delegację myśliwych z Czerniachowska. Chętnie
przyjeżdżają, gdyż, jak sami mówią, zafascynowani są kulturą, etyką i tradycjami
polskich myśliwych. Imponują Im nasze mundury galowe, poczty sztandarowe i
oczywiście sygnalistyka myśliwska. Ciekawi są, w jaki sposób prowadzimy
gospodarkę łowiecką, jak planujemy i realizujemy pozyskanie zwierzyny, jak
dbamy o spuściznę naszych dziadów. Nie ukrywają, że chcieliby współpracować,
wymieniać doświadczenia, czerpać wzorce i przenosić je w swoje realia.
Uznaliśmy, że jest to jakieś wyzwanie dla Łowieckiego Regionu Północno –
Wschodniej Polski. Tym bardziej, że ze strony polskiej, zrobiła pierwszy krok i
utorowała nam drogę, Pani Justyna Jewuła – Żołnierowicz, Dyrektor Muzeum
Kultury Ludowej w Węgorzewie, która podpisała porozumienie o współpracy z
myśliwymi z Czerniachowska i potraktowała je, jako kolejną płaszczyznę swojej
długoletniej współpracy z Polską i Rosyjską Społecznością w Obwodzie
Kaliningradzkim. A, że Pani Dyrektor, pomimo myśliwskich tradycji rodzinnych,
jeszcze myśliwym nie jest, logika, więc podpowiadała, że powinniśmy pomóc, od
strony merytorycznej – myśliwskiej i z czasem przejąć cały ciężar gatunkowy,
zostawiając Jej czynności koordynacyjne, które wykonuje perfekcyjnie.
Natomiast rosyjskim ogniwem współpracy, okazał się wspaniały człowiek – Siergiej
Sokół. Kiedy przejmował stanowisko zwierzchnika czerniachowskich myśliwych i
rybaków, Jego „obszcziestwo” (jak sam wspomina), nie miało żadnego dorobku, a
wręcz przeciwnie, było na tęgim minusie finansowym. Warto wiedzieć, że Siergiej
ma pod opieką ponad 700 myśliwych, a miasto Czerniachowsk jest drugie, w
obwodzie kaliningradzkim, co do administracji łowieckiej. Dzięki swojej
operatywności i konsekwencji odnotował już pierwsze sukcesy: wyprowadził swoje
zrzeszenie z długów, pozyskał traktor i 4 samochody, dokupił trochę sprzętu do
prowadzenia gospodarki łowieckiej. Dopiero składając wizytę, mieliśmy się
dowiedzieć i przekonać, jak wielką myśliwską ma duszę, ile energii i motywacji,
pozytywnie zakręconych i śmiałych pomysłów, w długofalowych planach rozwoju
łowiectwa i myślistwa, na swoim terenie i wśród swoich „ochotnikow”.
I jak nie ulokować polskich wartości w tak sprzyjającym dla nas środowisku?
Powinniśmy czuć się zaszczyceni i wyróżnieni, jako Polski Związek Łowiecki.
Dlatego też, na jednym z posiedzeń Komisji Kultury Tradycji i Etyki Myśliwskiej
Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach, postanowiliśmy, że w miarę swoich
możliwości, spróbujemy, podzielić się własnym doświadczeniem łowieckim licząc,
że i my czegoś doświadczymy, czegoś się nauczymy. A utwierdziła nas w
przekonaniu dotychczasowa współpraca z Litwą, wpisana na trwałe w tradycję
Łowieckiego Okręgu Suwalskiego i wydaje się sensowne wyciągnąć rękę, w stronę
Kolegów z Rosji …
…Jest piątek, wczesne popołudnie, docieramy do Czerniachowska.
Reprezentujemy sobą: Komisję Kultury Tradycji i Etyki Myśliwskiej, O.R.Ł. w
Suwałkach, Węgorzewskie Koła Łowieckie – „Mazury”, „Cyranka” i „Żbik”, a
wzmocnieni „Górną Półką” polskiej sygnalistyki myśliwskiej, w osobach Piotra i
Karola Grzywaczy z Tucholi, przede wszystkim Polski Związek Łowiecki. W biurze
Siergieja, przejmuje nas Komitet Powitalny i następuje zapoznanie się, serdeczny
uścisk ręki i tradycyjny toast „za wstrieczu”, jeszcze kęs słynnej rosyjskiej słoniny i już
zmierzamy w teren, gdzie następuje kulminacyjny punkt, naszej wizyty. Na
rozległym placu, nad rzeczką „Błękitną”, z pięknym lasem w perspektywie,
dokonuje się piękny i wzruszający moment –wkopanie „Kamienia Węgielnego”,
pod budowę Rosyjsko – Polskiego Domu Myśliwskiego. Tak! Wspólnego
myśliwskiego domu. Dom ma być częścią potężnego kompleksu, o charakterze
myśliwskim i łowieckim, spełniającego funkcje – rekreacyjne, edukacyjne,
szkoleniowe, biesiadne i inne. Tu mają się kończyć polowania zbiorowe, odbywać
uroczystości, a znając konsekwencję Siergieja, będzie można postrzelać do
rzutków…
Patrzyliśmy na ten surowy jeszcze teren i próbowaliśmy sobie wyobrazić
„Czerniachowską Kuźnię” tradycji łowieckich, a wpisując swoje nazwisko, na
dokumencie, każdy, w duchu, życzył Rosyjskim Kolegom, wytrwania w realizacji
zamierzeń i jak najszybszego finału, aby móc cieszyć się permanentnym
sukcesem. Kiedy kapsuła z zapiskiem znikła w przygotowanym dołku, zabrakło
tylko myśliwskiej salwy, ale były sygnały myśliwskie i bijące mocniej serca,
no i oczywiście gratulacje. Nie obeszło się bez uroczystego toastu, który był do cna
ekologiczny – „kartoszka” z warzywami(w pierwotnej postaci), słoninka
iiii……..oczywiście pakujemy się do samochodów. Po drodze obejrzeliśmy piękne,
w swej dzikości łowiska, rozległe pola, bagniska, oczerety, po prostu myśliwski raj.
Nowo wybudowane ambony, które spotykaliśmy, brnąc niezastąpionym „UAZ-em”
i „ogórkiem”, po bezdrożach, świadczyły, że „Chłopaki” nie deklarują się bez
pokrycia, chociaż czeka Ich jeszcze ogrom pracy. Dłuższa droga, do leśnej wiatki
upłynęła, jak z bicza strzelił, gdyż Siergiej opowiadał, jak funkcjonują na co dzień .
Dowiedzieliśmy się, że koła liczą od 10 do 15 myśliwych, a skupy dziczyzny nie
funkcjonują. Dziczyzna, do kupienia jest o wiele droższa niż u nas, chociaż
„dewizowiec” płaci ryczałt za odyńca, bez względu na to, czy jest medalowy, czy
nie. Całkiem inne są okresy ochronne zwierzyny łownej np. na rogacze polują do
10 czerwca, a na dziki do połowy lipca(tylko dorosłe) i przestają polować, a
później od października, do lutego, polują na wszystkie. Zbiorowo polują tylko na
zwierzynę grubą, na resztę indywidualnie. Ciekawie wygląda odstrzał – pisany jest
na jednym egzemplarzu i posiada kilka kuponów z tym samym numerem. Jeden
myśliwy ma oryginał, a reszta polujących numeryczny identyfikator. Jeśli któryś
strzeli, to co jest w odstrzale, polowanie się kończy i jego uczestnicy kupują
wspólnie tuszę. Jeszcze wiele pytań cisnęło się nam na usta, ale właśnie
dojechaliśmy do celu, a rozchodzący się zapach pobudził wyobraźnię głodnych
żołądków…
……Zwieńczeniem doniosłego wydarzenia, była wspaniała,
międzynarodowa, myśliwska biesiada. Do głosu dopuszczono: oczywiście
samowar, osmolony garnek, świadków nie jednego polowania, spiżarnię w dziupli
drzewa, po opuszczonej barci. Na stół wyjechały same hity – „kartoszka”, z
wiechciem pietruszki i szczypioru, parujący rosół z dzikiem i długie, na szpadach
szaszłyki z „kabana”, sok brzozowy z miodem, wędzony leszcz, wszystko okraszone
szczerą gościnnością. Jeśli napiszę, że nie było „wodki”, to nikt nie uwierzy, więc
była i to bardzo dobra, i co ważne do hotelu wróciliśmy z „tarczą”, a nie na niej! I
wreszcie fajerwerk kulinarny, jedna z trzech pereł dawnych, królewskich stołów –
podano duszoną „kielnię” z bobra. Nie podejmuję się opisania smaku, tego trzeba
doświadczyć! Nam smakowała. I nie wykluczone, że degustacja chrap łosia i łapy
niedźwiedzia, to tylko kwestia czasu. Czyż nie wspaniałe? W czasie biesiady nic nie
przeszkodziło, aby polski akordeon zagrał z rosyjskim bajanem i ormiańskim
klarnetem, aby przeplatały się piosenki, np. „Pojedziemy na łów” i
„Podmoskownyje wiecziera”, żeby polskie sygnały myśliwskie, w wydaniu Piotra i
Karola, las mógł wzmocnić i przetłumaczyć echem na rosyjski. W międzyczasie
dokonał się jeszcze jeden symboliczny akcent, od tej chwili rosyjska sygnałówka
zagości na dobre w Polsce, a polska będzie rozbrzmiewać w kręgach rosyjskich
„Druziej”.
Jeszcze ostatni refleks słońca w złotych trąbkach, jeszcze ostatni toast, parę
akordów i zostawiliśmy zasypiający las, zmęczone echo i cząstkę siebie.
Dobranoc! – „Rosyjska Matko Naturo”.
Na drugi dzień, po śniadaniu w słonecznym Czerniachowsku, zajęliśmy
miejsca, a szary Fiat Scudo począł oddawać, połknięte kilometry, wracając z nami
do kraju, do najbliższych, do codziennych obowiązków,.
Jakże inny nastrój panował w aucie! Pozytywne fluidy krążyły podczas
komentowania wydarzeń minionej doby. Chciałoby się powtarzać w myśl znanej
piosenki „Ech raz, jeszczio raz, jeszczio……….”
A motyw, który urósł już do rangi metaforycznego motta naszej wizyty –
– Wmurowaliśmy „Kamień Węgielny” i zjedliśmy „Kielnię” wracał nieustannie.

– „Darz Bór”

Opracowali:
Tekst – Zinkiewicz Jerzy
Zdjęcia – Bejnarowicz Norbert

Szczeniaki czekają na swoich nowych właścicieli…

Szanowne koleżanki, koledzy informuje że już jesteśmy po ostatniej wizycie u weterynarza i kompletacji niezbędnych dokumentów. Wszystko w jak najlepszym porządku. Czekamy na odbiór szczeniaków.

Darz Bór
Dariusz Tokarz
Aport Ajshy z Javoroveho vrchu-Beskid

Aport Ajshy z Javoroveho vrchu-Beskid jest już opanowany. Potwierdziło się również, że będzie aportowała wszystko jak jej rodzice co widać na zdjęciu (kuna znaleziona na drodze dziś rano).

Darz Bór
Miot G i O – w nowym „domu”.

Miot O
OBI- USA
ODYS-SŁUPSKIE
OLO- zostaje W WĘGORZEWIE
OLKA-SZWECJA
OLZA-CZECHY
ORA -KRAKÓW

Miot G
Gryf- Bisztynek
Grom- Tworków
Gabi- Nieżywieć
Greta-Toruń
Gama-Pisz
Gala-Kraków
Gina-Węgorzew
Kolejne Złoto miotu W. Wiki na XXI Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych

05.05.2013r. – Kolejne złoto miotu W. Tym razem Wiki ocena doskonała, medal złoty, gratulujemy i życzymy sukcesów oraz zdrowej rywalizacji w kolejnych wystawach.

Karta oceny.

DB
XVI Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Dobre Miasto.

01.05.2013r., odwiedziliśmy kolejną wystawę i mamy kolejne sukcesy. Ajsha ocena doskonała zwycięzca młodzieży- medal złoty lokata 1/3- najlepszy junior. W wystawie udział brały również inne pieski z mojej hodowli:
– Whiski ocena doskonała medal srebrny lokata 2/2,
– Wojan ocena bardzo dobra lokota 2/2
Wszystkim właścicielom piesków z hodowli „Węgorzewski Postarch” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przy okazji informuje, że mamy jeszcze wolnych kilka suczek z miotu O. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.
DYPLOM
KARTA OCENY

Darz Bór
Dariusz Tokarz
WITAMY MIOT O

Miło mi poinformować ,że w dniu 29.04.2013r., urodziły się szczenięta z miotu O. Szczeniaki i WENA czują się dobrze, więcej szczegółów i zdjęcia za parę dni.

Darz Bór

PRÓBY PRAC PSÓW MYŚLIWSKICH MAŁYCH RAS, NOWY RAMUK
W sobotę 27.04.2013r., byliśmy wspólnie w Wojanem na próbach pracy psów myśliwskich małych ras w Nowych Ramukach.

AJSHA dyplom pierwszego stopnia 111 punktów lokata druga
WOJAN kol. Jacka Miszkiela z hodowli „Węgorzewski Postarch” dyplom pierwszego stopnia 106 punktów lokata trzecia.

Gratulujemy wszystkim pieskom oraz im menerom i do zobaczenia na kolejnych próbach

Darz Bór

DYPLOM
KARTA OCENY PRACY PSA

WIOSENNE SZKOLENIE …

Kleszcze nie dają za wygraną, dlatego szkolenie prowadzimy nad rzeką. Pasja Ajshy do pracy w wodzie i do aportu jest ogromna, co widać na zdjęciu. W niedługim czasie zamieszczę również filmy. W tym sezonie planujemy kilka wystaw i konkursów, o przebiegu, których będziemy informować na bieżąco.

Darz Bór
WITAMY MIOT G

Miło mi poinformować, że w dniu 22.04.2013r., urodziły się szczenięta z miotu G . Szczeniaki ( dwa pieski i pięć suczek) i Bara czują się dobrze. Wszystkie brązowe….. więcej szczegółów i zdjęć za parę dni.
Darz Bór
Kaczki…..

Chwila wspomnień …… odliczamy do nowego sezonu….

WENA SZCZENNA ……
W wielką sobotę badanie usg potwierdziło, że Wena jest szczenna. Szczeniaków spodziewam się na początku maja. Wszystkich chętnych zapraszam do rezerwacji szczenią. Zapowiada się bardzo ciekawy miot, suczka
do Szwecji już jest zarezerwowana

Darz Bór.
POTWIERDZENIE REZERWACJI SZCZENIĄT, BERA Z ŁABĘDZIEJ
Wizyta u weterynarza potwierdziła ciąże Bery. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. W związku z powyższym prosimy o w miarę możliwości szybki kontakt – potwierdzenie rezerwacji (telefoniczny lub osobiście) . Zainteresowanie jest duże a Ilość szczeniąt ograniczona w związku z powyższym rezerwacja szczeniąt tylko po osobistym potwierdzeniu.
Darz Bór.
WESOŁYCH ŚWIĄT
PIERWSZY MIOT WENY Z WĘGORZEWSKI POSTRACH !
Doszło do skojarzenia MŁChPL WENA Węgorzewski Postrach z MŁChPL JP3pr,KT I° IXS vom Hinterbach. Wenę znamy zarówno z pracy w łowisku jak i wystaw. IXS to pies polujący, spokojny, dobrze ułożony z wieloma dyplomami i tytułami. Długo szukaliśmy „partnera” dla Weny, aż wreszcie trafiliśmy do Krakowa. IXS jest godnym polecenia reproduktorem. Szczeniaków spodziewany się w maju 2013r.
IXS vom Hinterbach : rodowód, dyplom , dyplom, karta, karta_1 , MŁCHPL , inne
KOLEJNY MIOT BERY Z ŁABĘDZIEJ , HODOWLA WĘGORZEWSKI POSTRACH.

W nawiązaniu do wcześniej przekazanych informacji doszło do skojarzenia Chpl KT I° BERA Z ŁABĘDZIEJ 33 FCI i Chpl, MŁChPL BAD z Kublovske Vsi . To już kolejne skojarzenie w/w psów. Oboje cechuje doskonały eksterier, temperament i psychika. Szczeniaki z miotów Bery dorastając w dojrzałe psy, odnoszą sukcesy zarówno w pracy jak i na wystawach. Daje to duże gwarancję na kolejny miot zdrowych, wartościowych Champions.

Szczeniaków spodziewam się pod koniec kwietnia, wszystkich zainteresowanych zapraszam do rezerwacji szczeniąt.

Darz Bór
Dariusz Tokarz
WENA Z „WĘGORZEWSKI POSTRACH” MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI
BOŻE NARODZENIE 2012r.
WITAMY PIERWSZY ŚNIEG….
Foto nr 1, 2 – pokot wspólnego polowania z zasiadki, Kolega Leszek Nadrowski na pokocie: 2 warchlaki i wycinek. U mnie wycinek. Tym razem psy były potrzebne tylko do zdjęcia. Ajka oszczekała pokot a potem grzecznie trzymała aport – zuch dziewczynka

Foto nr1 – Pokot po polowaniu integracyjnym KŁ „Cyranka” w którym brali udział również myśliwi z Niemiec. W sumie 30 strzelb. Ciężka harówka dla psów ale pokot wynagrodził pracę piesków. Na rozkładzie: łania,cielak,15 dzików i dwa lisy.

Bera ze swoją młodszą , dziewięciomiesięczna „koleżanką” . Momino młodego wieku praca Aishi jest na dobrym, wysokim poziomie- to cieszy i mobilizuje mnie do dalszej pracy z psami.

Miło mi również poinformować o tytułach INTERCHAMPION-a , jakie uzyskali rodzice Aishi – „niedaleko pada jabłko od jabłoni „

POLOWAŃ CIĄG DALSZY….
Udział w polowaniu zbiorowym to nie tylko pokot. Dla mnie i moich psów to przede wszystkim okazja do poznania się z innymi psami, zgrania się i uczenie się . Przekłada się na „dobre” polowanie i daje praktyczne doświadczenie psom. Większość piesków nie kończyło dwóch lat , ale pracują już dobrze – co widać : Trzy mioty, w każdym grały – na pokocie 18 sztuk czarnego zwierza plus drapieżniki.

Kolejna pełnia i kolejne sukcesy piesków. Postrzałki ( dzik ) kol. Stanisława i kol. Stefana znalezione i oszczekane jak przystało na dobrze ułożone psy. To już chyba 18 wyjazd w ostatnim czasie z misją odnalezienia postrzelonej zwierzyny. Kolegom gratuluje czarnego zwierza.
Darz Bór
Dariusz Tokarz
Wspólne polowanie ….

Wreszcie się doczekałem wspólnych łowów z moimi wychowankami. Miło brać udział w polowaniu gdzie większość uczestniczących psów wywodzi się z mojej hodowli. Wspólnie z innymi psami stanowią niezbędną cześć polowania. Łowów , które jak przystało na profesjonalne przygotowanie – zakończone „ niezłym” pokotem.
Przy okazji przekazywania tych miłych , satysfakcjonujących informacji , serdecznie namawiam wszystkich menerów posiadających psy z mojej hodowli / i nie tylko/ o „chwalenie „ się swoimi podopiecznymi. Pokazanie pracy jaką włożyliście koledzy podczas pracy z psami. Każda wystawa, konkurs czy polowanie to nauka, szkolenie przekładająca się na użytkowość i rozwój psa. Nie od razu Bera, Wena stała się czempionem. Złote medale i I lokaty Wiki, Wojana, Whyski, Weny ….. nie zostały by wręczone , gdyby nie udział w wystawach, konkursach czy ciężkich szkoleniach w łowisku.
Pomimo,że sam ciągłe udoskonalam swój „warsztat”, korzystając z doświadczenia starszych ( doświadczonych) hodowców, służę pomocą i radą. Zapraszam również na wspólne szkolenia.
Posiadając tak wspaniałe psy chwalmy się nimi, pokażmy z kim polujemy i z kim współtworzymy swoją pasję , hobby.

Darz Bór
Dariusz Tokarz
KOLEJNA WYGRANA WIKI , WĘGORZEWSKI POSTRACH

Miło mi poinformować o kolejnym sukcesie WIKI z Węgorzewski Postrach. Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Poznaniu, która odbyła się w dniu 20.10.2012 Wiki zdobyła ocenę doskonała, lokata 1, medal złoty, CWC/CAC, Res. CACIB.
Menerowi, kol. Mateuszowi i oczywiście Wiki wielkie gratulację i do zobaczenia na kolejnych konkursach.

Dyplom
Karta oceny
Wn. cwc/res; cacib

DB
Dariusz Tokarz
OSTATNI MIOT BERY Z ŁABĘDZIEJ
Podjąłem decyzję o ostatnim miocie Bery. Odpowiadając na liczne pytania, informuje, że Berę będę dopuszczał na początku 2013r. ( luty). Wszystkich zainteresowanych szczeniakami proszę o kontakt.
WENA Z „WĘGORZEWSKI POSTRACH” MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI
Miło poinformować o zdobyciu przez Wenę, Młodzieżowego Championa Polski. Gratulujemy również menerowi kol. Jerzemu. Uzyskując dobre lokaty na wystawach, na polowaniu gratulację od kolegów myśliwych po aporcie czy „dojściu” zwierza zapominamy o trudach i wysiłku, jaki wkładamy podczas szkoleń z naszymi podopiecznym.

Wena podczas szkoleń ( foto)
Wena na wystawach ( foto)
Karta ocen psa z przebytych wystaw ( foto)
RYKOWISKO 2012 …. wzmożony okres pracy naszych podopiecznych

Okres rykowiska to nie tylko „jelenie”, dla naszych piesków to czas w którym mogą się wykazać swoim doświadczeniem , nauczyć nowych „rzeczy” i przede wszystkim pomóc myśliwemu, jeśli nadarzy się taka potrzeba.

Wynik porannego podchodu. Dzik zaległ w gęstych trawach, ale to nie było utrudnieniem dla psów. Zlokalizowały, oszczekały trupa po kilku minutach.
Wspólne zdjęcie z odnalezionym przez psy dzikiem kol. Tadeusza ( na zdjęciu obok kol. Tadeusz, kol Jurek z KŁ „Cyranka” ). Ze względu na polowanie w strefie przyganicznej trzeba bardzo uważnie przewidywać zachowanie zwierza, tym samym wymaga to od mysliwgo szczególnej ostrożności i doświadczenia.
Koledzy ( od lewej) : Mariusz, Edek, Ja , Jacek w asyście naszych podopiecznych ,, podczas przerwy w polowaniu na pióro.
Byk strzelony przeze mnie, po około 200 metrach od zestrzału, został znaleziony i oszczekany przez Berę w asyście
Aischy i Max-a.
Byk kol. Huberta z KŁ „ Cyranka”. Trafiony w przedni badyl. Po 2,5 km został wytropiony przez posokowca. Z niedostępnych bagien , wyciśnięty przez Berę i „spółkę” został dostrzelony.
Kolejne sukcesy AISHY Z JAVOREVEHO VRCHU

Pięciu myśliwych, osiemnaście kaczek i dwa psy ….. Opolowano cztery bagna, wszystkie kaczki podniesione. Miała w tym swój duży wkład Ajsha. Półroczny „szczeniak”, posłuszny aporter, ostrzelany z ogromną pasją w wodzie i szuwarach zrobił na myśliwcy duże wrażenie. Gratulujemy i kibicujemy w dalszej pracy i szkoleniu.
Trzy złote medale miotu W

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach piesków z hodowli „Węgorzewski postrach”. Podczas : VI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się 25-26.08.2012r w Białymstoku , Wena, Whisky i Wojan otrzymały złoto, z oceną : doskonały, lokata 1, medal złoty, zwycięzca młodzieży .
Gratulujemy raz jeszcze, dopingujemy do dalszej pracy i udziału w konkursach, próbach i wystawach.

Darz Bór
Dariusz Tokarz
Pełna energii i pasji, niespełna 4 miesięczna Aischa podczas pierwszego kontaktu z „dzikiem”.

Podczas przygotowywania ścieżki dla Wojana ( pies z miotu W mojej hodowli) z czystej ciekawości pozwoliłem młodzieży ( Aischi i Eksowi) podejść do skóry z dzika. Jakież było moje zdziwienie gdy do akcji wkroczyła Aischa wspierana Eksem. Te niespełna 4 miesięczne szczeniaki pełne temperamentu, z dystansem , jeszcze nie pewnie głosiły „ zwierza” . Samodzielnie, bez niczyjej ingerencji „pracowały” jak przystało na dojrzałego wachtelhunda. Potwierdziły się również słowa hodowcy z której wywodzi się Aischa, że jej rodzice głosiły martwego zwierza.
Czeka nas jeszcze dużo pracy, ale już wiem z doświadczenia ( układanie psów z poprzednich miotów) że te psy będą pomocnym tropicielem, płochaczem i aporterem. Ich potencjał będzie widoczny zarówno w łowisku jak i na różnego rodzaju wystawach, konkursach … .

FILMY
VII Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej w Węgorzewie
Po raz VII mieliśmy okazję udziału w Regionalnym Festiwalu Kultury łowieckiej w Węgorzewie. Jedną z wielu atrakcji był pokaz psów myśliwskim. Podczas prezentacji hodowli pierwsze dobre oceny od pani sędziny otrzymała Aisha. Dużym wyróżnieniem były również bardzo dobre oceny dla pozostałych członków „ rodziny Węgorzewskiego Postarch” : Wojan i Whisky, którzy tego dnia pod bacznym okiem swoich menerów prezentowali się na pokazie.

AISHA Z JAVOREVEHO VRCHU poznaje łowisko…..

Aisha już na dobre zaaklimatyzowała się w nowym miejscu. Pasja jej uwidacznia się na każdym kroku. Prócz szkoleń , które idą „pełną parą” / posłuszeństwo, apel / każdy spacer , pierwsze napotkane kaczki pokazuje jej naturalny charakter i instynkt.
Rodowód AISHA Z JAVOREVEHO VRCHU, już w dokumentacji hodowli „Węgorzewski Postrach” .
Zobacz………

AISHA Z JAVOREVEHO VRCHU

Po staraniach, z pomocą kol. Jacka z Mrągowa ( za co serdecznie dziękuje) witamy w hodowli „Węgorzewski Postrach” AISHA Z JAVOREVEHO VRCHU. Suka po wybitnych rodzicach ( matka: TENA Z JAVOROVÉHO VRCHU – BESKYD, ojciec: ARCHIE ANY-BON /karty , rodowody w załączonych linkach) jest kolejnym krokiem w budowaniu ( odbudowywaniu) potęgi mazurskiej hodowli Wachtelhund . Sprowadzenie Aishi to również duży krok do przodu naszej hodowli pod względem „jakości”.
26.05.2012r. Poznań – Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich
Kolejny Dyplom Wiki z Węgorzewski Postrach…

Gratulujemy !
Karta oceny psa
Miot E ……

.
DYPOLM UZNANIA OD KŁ „CYRANKA” Z WĘGORZEWA

Dziękujemy za uznanie. Każde zaproszenie naszych psów na polowanie czy udział przy dochodzeniu postrzałka to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się z obecnej współpracy i z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór do zobaczenia w kniei
„ZŁOTO” WHISKY
XV Krajowa Wystawa Psów Rasowych – 01.05.2012r., Dobre Miasto. Ocena: Doskonała, Medal Złoty. Tym razem kol. Robert ze swoim podopiecznym – Whisky z Węgorzewski Postrach, odwiedził XV Krajową Wystawę Psów Rasowych organizowaną przez Związek Kynologiczny w Polsce, oddział Olsztyn. Pierwsza wystawa i pierwszy złoty medal, zwycięzca młodzieży. Gratulujemy menerowi ( kol. Robertowi Stasińskiemu) i psu ( Whisky). Kibicujemy w dalszej „pracy” i czekamy na następne sukcesy nie tylko w łowisku.

Karta oceny

DB Dariusz Tokarz

26.04.2012r. NARODZINY OCZEKIWANEGO M I O T U E . Bera i szczeniaki czują się dobrze …….

więcej informacji wkrótce ……..
DYPLOM I STOPNIA WIKI Z WĘGORZEWSKI POSTRACH

Sprawdzenie umiejętności naszego podopiecznego to nie tylko polowanie. Wyniki naszej wspólnej pracy z psem sprawdzamy również na różnego rodzaju konkursach , wystawach.
I tym przykładem 22.04.2012r. Wiki z Węgorzewski Postrach pod czujnym okiem swoje właściciela i zarazem przewodnika Mateusza Tarnowskiego zameldowała się na Regionalnym Konkursie Pracy Tropowców w Dąbrowie Leśnej organizowanego przez ZO PZŁ w Poznaniu . Dyplomy mówią same za siebie. Kolega Mateusz po raz kolejny ( to już ich drugi dyplom, wyróżnienie tym razem I stopnia) w tak krótkim czasie został wyróżniony. Wiki jako pionier ( ka) konkursów swojego miotu przełamała lody . Mateuszowi i Wiki gratulujemy, kibicujemy w dalszej ciężkiej (ale z sukcesami) pracy i zachęcamy pozostałym menerów do „odwiedzania” konkursów.

Darz Bór

Dyplom I stopnia
Karta oceny psa
ZAGRODA WEJSUNY – 14.04.2012R.

Kolejna „lekcja” naszych podopiecznych w zagrodzie Wejsuny. Wizyta ta, to kolejny punkt zaplanowanego przez kol. Darka Tokarza cyklu szkoleń, które jest realizowane z udziałem naszych psów. Jako „Profesor” swoje doświadczenie przekazywał jagdterier Max. Dzięki takiemu treningowi nowe pokolenie piesków nabyło doświadczenie, które pomoże w dalszym ich rozwoju, nauce. Przed niektórymi jeszcze trochę pracy, ale systematyczna praca pozwoli na wyeliminowanie ewentualnych błędów, co zaowocuje na zbiorówkach i indywidualnych polowaniach.
Uczestnicy szkolenia:
– kol. Andrzej Łyskojć z dwoma , niezastąpionymi towarzyszami łowów rasy Gończy Polski.
– Wena , kol. Jerzego Litwinienko
– Wojan , kol. Jacka Miszkiela
– Wir , kol. Tomasza Konatowskiego
– Max , kol. Dariusza Tokarza
Następna lekcja w/w cyklu szkoleń zaplanowana jest na miesiąc wrzesień , gdzie będziemy chcieli trenować między innymi : posłuszeństwo, sztuczny trop, dochodzenie postrzałków.

Dziękując raz jeszcze wszystkim uczestnikom szkolenia – Darz Bór , Darek Tokarz
POTWIERDZENIE REZERWACJI SZCZENIĄT

Po ostatniej wizycie u weterynarza mamy potwierdzenie co do ciąży Bery. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. W związku z powyższym prosimy o w miarę możliwości szybki kontakt – potwierdzenie rezerwacji (telefoniczny lub osobiście) . Zainteresowanie jest duże a Ilość szczeniąt ograniczona w związku z powyższym rezerwacja szczeniąt tylko po osobistym potwierdzeniu.
Nowy miot Bery z łabędziej , Hodowla Węgorzewski Postrach.

Koleżanki i koledzy – 22.02.2012r. doszło do skojarzenia Chpl KT I° BERA Z ŁABĘDZIEJ 33 FCI i Chpl, MŁChPL BAD z Kublovske Vsi . Po ostatnim obiecującym miocie tej pary postanowiłem powtórzyć skojarzenie. Oboje cechuje doskonały eksterier, temperament i psychika. Szczeniaki z miotów Bery dorastając w dojrzałe psy odnoszą sukcesy zarówno w pracy jak i na wystawach. Daje to duże gwarancję na kolejny miot zdrowych, wartościowych Champions.

Szczeniaków spodziewam się pod koniec kwietnia, wszystkich zainteresowanych zapraszam do rezerwacji szczeniąt.

Dzicza zagroda w Wejsunach

Wejsuny 04.02.2012r. – tym razem w „zagrodzie” kontynuowaliśmy szkolenia. Wsród psów przygotowania do pierwszego sezonu łowieckiego odbywały również wychowankowie z „Węgorzewski Postarch”. Pierwsza lekcja polegała na pokazaniu dzika w ruchu i wypadła pomyślnie. Wszystkie pieski pomimo młodego wieku były zainteresowane dzikami oszczekując je poprawnie. Następna lekcja dla piesków przewidziana jest na kwiecień z udziałem zaprawionego dzikarza, praktyka – Maxa.

Darz Bór .
II Ogólnopolski Zjazd Właścicieli Wachtelhundów

Kol. Dariusz Tokarz z Berą podczas II OZW W. Czytaj cały artykuł…..
Pierwsze sukcesy Wiki ..

Gratulujemy kol. Mateuszowi pierwszych sukcesów Wiki. Praca i zaangażowanie w układaniu psa myśliwskiego nie jest łatwa i traw praktycznie cały czas. Zdobywanie dyplomów , nagród, wyróżnień i przede wszystkim praca w łowisku nagradza nam tą ciężką ( ale jakże przyjemną ) „harówkę”. Gratulujemy raz jeszcze i kibicujemy w dalszej nauce i kolejnych sukcesach.
DB

PIES MYŚLIWSKI KONTRA CIĄGNIK ROLNICZY!!!!!!
– A GDZIE CZŁOWIEK??????
Epizodu, który wydarzył się w ubiegłą sobotę, dnia 19 Listopada, nie można zapisać na chlubnej karcie człowieka – istoty rozumnej, obdarzonej inteligencją.
Cichy, mglisty, listopadowy poranek, uśpiony las i szara nitka torowiska łączącego kompleks leśny z odległą szosą. Na jego poboczach kilkunastoosobowa grupa myśliwych i naganiaczy, oczekując na prowadzącego polowanie i kolejne jego decyzje, wesoło i żartobliwie komentowała poprzedni miot. Wszyscy w znakomitych humorach, spontanicznie okazywali radość z kolejnego wspólnego spotkania w kniei. Podekscytowane łowami psy kwitowały swoje emocje oszczekiwaniem w różnych tonacjach.
Nikt z nas, stojących w grupie nie przewidywał w najśmielszych myślach, że wyłaniający się z lasu ciągnik z przyczepą będzie przyczyną tragicznego w skutkach wypadku. No może nie ciągnik, a nieodpowiedzialny człowiek, który siedział za kierownicą pojazdu. Miałem wrażenie, jako naoczny świadek, że ów rolnik na chwilę wyłączył swoje jakiekolwiek myślenie, a na nasz widok wręcz przyspieszył i tak szybko jadący wehikuł. W każdym razie przejechał jak wicher przez naszą grupę, która odruchowo odskoczyła jeszcze głębiej na pobocze w obawie, że zgarnie nas przyczepą. Niestety jeden z piesków nie zdążył uskoczyć z torowiska i przypłacił to życiem, gdyż został brutalnie przejechany wszystkimi kołami ciągnika i przyczepy- kierował człowiek!!!!!!!?????? Rolnik, który nie zdjął nawet nogi z pedału gazu i nie zatrzymał się po fakcie, aby chociaż zobaczyć, co się stało, przecież równie dobrze mógł potrącić kogoś z nas.
Z taką samą prędkością, z jaką nadjechał, oddalił się od naszej grupy – oniemiałej i zszokowanej tym, co się przed sekundą wydarzyło. Znów zapadła cisza, na torowisku widniała „bryła” zmasakrowanego psa, a szklane oczy właściciela i bezsilność gryząca nas wszystkich od środka, tą ciszę potęgowały.
Płochacz Niemiecki – 18-to miesięczna suka, o imieniu WERA z Łabędziej 33 FCI, od niedawna młodzieżowy champion z uprawnieniami hodowlanymi, ułożona, jako dzikarz w zakresie wszechstronnym, z oceną doskonałą pod względem budowy, charakteru i temperamentu, wystawioną przez sędziów na wystawach krajowych i międzynarodowych. Na co dzień szkolona i układana przez właściciela, aby służyć w skutecznej realizacji planów łowieckich, jak i pilnowaniu upraw rolnych przed zwierzyną łowną, wyrządzającą w nich szkody – leżała martwa.
Powiesz Czytelniku, że nie pierwszy to wypadek i nie ostatni. Zgoda, nie takie psy ginęły, bo i bardziej doświadczone i w bardziej drastycznych okolicznościach . Nie ważna jest hierarchia ofiary, każdy taki wypadek jest bezmyślny, absurdalny, niepotrzebny, liczy się fakt. Tylko jest jedno pytanie! Dlaczego to ma miejsce na skutek bezmyślności ludzkiej i jego znieczulicy?? Przecież my myśliwi jesteśmy takiemu rolnikowi przyjaźni, przecież niejednokrotnie chroniliśmy jego pola przed zwierzyną i plony przed zniszczeniem, wiele razy płaciliśmy odszkodowania za poniesione straty!! A zbrakło tu gestu przyjaznego z drugiej strony. Wystarczyło się zatrzymać, na widok myśliwych, krzyknąć zwykłe „cześć”, czy „dzień dobry”, albo żartobliwie skwitować przypadkowe spotkanie w takim miejscu. I piesek by przeżył, i nasza grupka byłaby dowartościowana tym, że ktoś nie przejechał bezimiennie obok, i wreszcie człowiek udowodniłby, że posiada przewagę nad zwierzęciem swoją inteligencją i rozumem.
Od wieków mówi się, że pies jest przyjacielem człowieka i to prawda, a czy tak do końca człowiek jest przyjacielem psa???? Myślę, że odpowiedź tkwi w każdym z nas.
I na koniec taka osobista refleksja – to człowiek udomowił psa, a nie odwrotnie i pies stał się wiernym przyjacielem człowieka, podporządkowując się rozumniejszej i inteligentniejszej istocie.
Udowodnijmy więc to, przed samym sobą, pokonując ludzki egoizm , aby w przyszłości uniknąć podobnych wydarzeń, brzemiennych w skutkach wypadków………Proszę!!

Jerzy Zinkiewicz

KOLEJNY MEDAL BERY Z „WĘGORZEWSKI POSTRACH „…….

W dniu 10 września 2011 r. odbył się Regionalny Konkurs Tropowców. Dopisała też pogoda – ocena psów dokonana w warunkach słonecznych i bezwietrznych z dużą wilgotnością powietrza. Pierwszą lokatę otrzymała FRAZA z Elklandu – gończy polski Jacka Krawczyka. Sędzią głównym Konkursu był Paweł Bednarczyk.
Wyniki w klasie tropowców:
Dyplom I stopnia lok. 1,100 pkt FRAZA z Elklandu ńczy polski Jacka Krawczyka
Dyplom I stopnia lok. 2,92 pkt BERA z Łabędziej Dariusza Tokarza
Dyplom I stopnia lok 3,90 pkt ELEGANT Poszły w Las polski Bogusława Rejna
Dyplom I stopnia lok.4,82 pkt CZAR z Elklandu ńczy polski Grzegorza Jasińskiego
Dyplom – stopnia lok.-,pies wycofany przez menera WERA z Łabędziej Roberta Stasińskiego